Psychoterapia nerwic, fobii i depresji
NIE ODCHODŹ - POMÓŻ SOBIE I INNYM
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum Psychoterapia nerwic, fobii i depresji Strona Główna
->
Farmakoterapia- wskazania i przeciwskazania
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
TAK
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
----------------
Rekomendacje, komunikaty i zaproszenia
Nerwice, depresje, urazy psychiczne
Fobie i myśli natrętne
Anoreksja, bulimia, zdrowe żywienie
Nerwice dziecięce, depresje, fobie szkolne
Wady i zaburzenia mowy, czytania i pisania
Logoterapia, muzykoterapia, terapie naturalne
Farmakoterapia- wskazania i przeciwskazania
Dla pokrzywdzonych przez prawo i medyków
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
Gość
Wysłany: Nie 23:10, 23 Mar 2014
Temat postu:
WITAM WSZYSTKICH ZALĘKNIONYCH:)
BIORĘ FEVARIN 4 TYG.W DAWCE 2X50MG,JESTEM STRASZNIE SENNA,ALE KAŻDY MA INNĄ TOLERANCJE LEKU,WIĘC NIE POWINNO SIĘ PRZYWIĄZYWAĆ WIĘKSZEJ WAGI CO,KTO NAPISZE.WIEM CO PISZĘ,PONIEWAŻ LECZĘ SIĘ OD 2004 ROKU:)ZJADŁĄM JUŻ BARDZO DUŻO LEKÓW,A TO DLATEGO,ŻE MAM NAWRACAJĄCE STANY DEPRECYJNE,POŁĄCZONE Z NERWICĄ,ATAKAMI PANIKI,LĘKAMI.TERAPEUTYZUJĘ SIĘ I CIĄGLĘ WALCZĘ O SIEBIE.JEST RÓŻNIE,ALE ZAAKCEPTOWAŁAM TEN STAN RZECZY I NIE PODDAJĘ SIĘ
Gość
Wysłany: Nie 16:38, 06 Sty 2013
Temat postu:
Prosimy o dodawanie opini na temat leku na stronie:
Mała
Wysłany: Wto 9:40, 19 Cze 2012
Temat postu:
Biorę go 8 dzień i na razie czuje sie bardzo kiepsko. Mam nadzieje ze po 2-3 tygodniach poczuje sie cudownie jak Wy
fobia
Wysłany: Pią 21:33, 06 Sie 2010
Temat postu:
GABINET NEUROLOGOPEDYCZNY -
Terapia nerwic, wad i zaburzeń mowy,
czytania i pisania
Władysław Pitak
Cytat:
- pedagog kultury - Akademia Pedagogiczna w Słupsku;
- dyplomowany logopeda - Uniwersytet Gdański;
- psychoterapeuta rodzinny- Polska Fundacja Zaburzeń Mowy w Lublinie;
- muzykoterapeuta - CIDOTAM w Bydgoszczy;
- aktor estradowy z uprawnieniami reżyserskimi- MKiS w Warszawie;
specjalizacja - terapia nerwic i jąkania.
Praktyka zawodowa
Od 40 lat zajmuje się kształceniem zdolności twórczych za pomocą ekspresji muzyczno-dramatycznej (absolwent 4-letniego Studium Teatralnego COMUK w Warszawie, egzamin państwowy uprawniający do wykonywania zawodu artysty estradowego w specjalności aktorskiej i reżyserskiej, dyplom magistra pedagogiki )
Od 25 lat zajmuje się terapią nerwic , wad i zaburzeń mowy, czytania i pisania (Podyplomowe Studium Logopedyczne w Gdańsku , certyfikaty z muzykoterapii, jąkania wczesnodziecięcego i psychoterapii rodzin).
Badania i eksperymenty w zakresie muzykoterapii (pierwszy zawodowy muzykoteraputa prowadzący zabiegi zlecane przez lekarzy w sanatoriach Pomorza Środkowego).
Wykłady, pokazy warsztatowe i praktyczna terapia dzieci nerwicowych, jąkających się i dyslektycznych na sympozjach, konferencjach i turnusach rehabilitacyjnych.
Szkolenia dla biznesmenów, działaczy społecznych, dziennikarzy i polityków w zakresie retoryki , erystyki , marketingu i public relations.
Założyciel i prezes Towarzystwa Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS w Koszalinie
Gabinet wyposażony jest w podstawowe narzędzia i pomoce logopedyczne oraz w sprzęt audiowizualny . Towarzystwo posiada własne studio filmowe i fotograficzne.
Adres:
Towarzystwo Terapii i Kształcenia Mowy LOGOS
ul. Pieczarek 4,
75-900 Koszalin
tel. (94) 340-60-06
kom. 600-809-254
Godziny przyjęć:
w godzinach uzgodnionych z rodzicami, dla przyjezdnych także w soboty i niedziele
Kontakt:
e-mail :
logos@logos.pomorze.pl
,
strony URL:
www.logos.pomorze.pl
Informacje dodatkowe:
Członkami Towarzystwa LOGOS są lekarze, logopedzi, psychoterapeuci , nauczyciele, aktorzy , dziennikarze i biznesmeni. Efektem współpracy ludzi wielu zawodów są własne filmy , nagrania dźwiękowe i opracowania technik i metod terapii i kształcenia zachowań w różnych sytuacjach
.
.
anka2313
Wysłany: Pon 12:33, 07 Cze 2010
Temat postu:
ja brałam fevarin cały rok !!!!!zdziałał cuda ,brak lęku, wesołośc ,chęc do życia!!!!teraz jestem w 17 tygodniu ciązy i musiałam go odstawić na początku ciąży.no i powruciło!!!! lęk ,niepewnośc,itd. jeszcze za tydzięn mam slub nie wiem co mam robic panikuje i nic nie mogę wziąść.to straszne!!!!! :x :x [color=red][/color][size=18][/size]
Lalka
Wysłany: Śro 17:16, 21 Paź 2009
Temat postu: Nowa
Biore Fevarin od 5 dni. Rano po pol tabletki. Moze to tlyko moja afirmacja, ale jestem spokojniejsza. Fevarin biore na depresje. Mam nadzieje, ze jesli po kilku dniach czuje sie lepiej, to pozniej bedzie juz tylko lepiej!
Pozdrawiam i zycze zdrowka!
[/b]
wiolaw
Wysłany: Pon 10:19, 27 Kwi 2009
Temat postu: fevarin
kochani ja jestem na tym leku od 2 tygodni bardzo zle sie czuje, ciagłe zawroty głowy , niepokój,drzenia itp chyba wszystki skuti uboczne które zawarte sa w ulotce . Jestem na nim, poniewaz rok temu zasłabłm i p. dr. z rejonu zastosowała u mnie terapie benzo przez pół roku , okazało sie ze sie uzalezniłam . Ten lek to kolejny uspakajacz na moje leki które zostawiły benzoidezapiny to jest koszmar... ale tak jak Wy ciagle szukam pocieszenia i rad jak sobie z tym wszystkim poradzic, pozdrawiam wiolka
MarteKIANAPOZNAŃ
Wysłany: Śro 16:22, 04 Lut 2009
Temat postu: fevarin
Biorę Fevarin dziś równo 3 tygodnie. ZSgłosiłam się do lekarza, ponieważ lęki powróciły po latach i sam lexotan w agorafobii mi nie pomagał. Najpierw 5 dni po 50 mg, a potem 100 mg raz dziennie. Niestety 4 dnia brania 100 mg coś mnie siekło - spadki ciśnień, omdlenia, wzięłam sobie lexotan 3mg (niby mogłam 3x3mg w ciągu dnia) i miałam wrażenie zapaści. Trudności z oddychaniem - zamiast się uspokoic dostałam takich napadów lęku, że 2 godziny nie mogłam się uspokoić. To było straszne!
Lekarz zmienił mi na 2 x 50 mg i się uspokoiło, za to miałam 2 dni jak po butelce wina - splątanie wzroku i chodu, brak słów i luz oraz głupkowata moim zdaniem wesołkowatość. Potem przyszła stabilizacja i poza jadłowstrętem nie czuję nic. Co do lęków - dziś miałam napad lęku i to w domu a nie wsamochodzie, wzięłam lexotan ale pomógł dopiero proplanorol. Co prawda tylko kilka minut, ale zmartwiłam się. Jednak jest jeden pozytywny aspekt - odkryłam prawdziwe podłoże lęku - dotąd myślałąm, że to lęk przed zwariowaniem albo śmiercią, ale od kąd to "olałam" okazuje się, że to dziwne uczucie samotności - nagłe poczucie bycia samym na świecie wywołuje we mnie lęk.
Mam szczęśliwą rodzinę, 2 dzieci, kochającego męża, a gdzies w głowie pojawia się nagle uczucie samotności - w samochodzie, a teraz w domu - że jestem sama. W przeciwieństwie do wielu z Was uwielbiam być międydzy ludźmi tylko, że człowiek do szczęscia potrzebujue też czasu w samotności....
Nie wiem czy Fevarin pomorze, ale chodzę też na terapię. Sam fevarin podobno daje efekty po długim stosowaniu....
Napisałam tu, żeby wesprzeć tych, którzy mają okropne objawy przy wprowadzaniu - to mija. Sama tez szukam wiadomości na forach i wiem jak to ciężko przeżywać... Ściskam
ewelina1
Wysłany: Nie 20:22, 22 Cze 2008
Temat postu: fevarin
Witam. Bralam fevarin przez 2 lata. Pierwsze 2 tygodnie byly koszmarne. Bol glowy,drgawki,szum w uszach i brak snu. Po pierwszym lub drugim proszku nie moglam spac ponad 2 doby. Zaznacze ze bralam najmniejsza dawke. Ogolnie lek ten bardzo mi pomogl.Pozdrawiam.
Miśka
Wysłany: Śro 10:12, 21 Maj 2008
Temat postu:
Witam! Biorę Fevarin już od 3 lat i czuję się po nim naprawdę bardzo dobrze. Zniknęły lęki i depresja. Ale jedyny problem z tym lekiem mam taki,że brakuje go w aptekach. Np. dzisiaj jestem 3 dzień bez Fevarinu i czuję się fatalnie. Szukam go w każdej możliwej aptece ale niestety bez skutku. Dzisiaj idę do lekarza bo nie może tak być. Pozdrawiam. Jeżeli chodzi o ciąże to mój lekarz powiedział mi, że nie można go brać napewno w pierwszym trymestrze i chcąc zajśc w ciąże musiałabym Fevarin odstawić na 2 tygodnie aby organizm mógł się oczyścić i dopiero można próbować ale ja sobie tego nie wyobrażam bo nie biorę leku 3 dzień i jestem ze Mną fatalnie. Ledwo mogę siedzieć przy biurku i pracować. Pozdrawiam.
Oskar
Wysłany: Nie 16:18, 23 Mar 2008
Temat postu:
Biore Fevarin rok czasu i tylko on wyciszyl moja nerwice lekowa.. jedyny taki lek ktory pomaga mi funkcjonowac bez BZD..
gosc
Wysłany: Nie 21:05, 02 Mar 2008
Temat postu:
witam!biore fevarin 3 lata,czuje sie po nim bardzo dobrze,teraz biore po poł tabletki 50mg tylko do podtrzymania leku w organizmie bo rzucic nie jest łatwo,jednak mam problem....chce zajsc w ciaze i nie moge,jesli ktos wie czy ten lek ma cos z tym wspolnego to prosze o pomoc
Gość
Wysłany: Pon 22:37, 04 Lut 2008
Temat postu:
Brałam Fevarin już cztery razy i to jedyny lek który mi pomagał ale każdy organizm jest inny i każdy inaczej go toleruje.Uczucie wesołości występuje co jes raczej przyjemne dla każdego.Przy każdych lekach antydepresyjnych na początku jest ciężko najlepiej wtedy pomóc sobie lekami uspakajającymi aby przetrwać najgorszy początek.
robert
Wysłany: Pią 17:03, 01 Lut 2008
Temat postu:
chciałbym zamówic takie płyty
fwelsyima mszyujac
Wysłany: Pią 23:39, 04 Sty 2008
Temat postu:
kmhdj fnaxqh jqpfitguv azxmtsb dtoalv chpvegr ycesdoqgm
ecynuzilet
Wysłany: Śro 4:28, 10 Paź 2007
Temat postu:
Hello! Good Site! Thanks you!
Chcesz więcej?
Zapraszamy do naszych forów dyskusyjnych:
www.nerwica.fora.pl
www.fobia.fora.pl
www.logos.nethit.pl
www.psychoterapia.fora.pl
www.psychoterapia.pun.pl
www.sukces.fora.pl
www.nerwica.pun.pl
www.dieta.nethit.pl
www.nerwica.nethit.pl
www.psychoterapia.nethit.pl
sieyzta zjlnowx
Wysłany: Wto 15:47, 04 Wrz 2007
Temat postu:
Chcesz więcej?
Zapraszamy do naszych forów dyskusyjnych:
www.nerwica.fora.pl
www.fobia.fora.pl
www.logos.nethit.pl
www.psychoterapia.fora.pl
www.psychoterapia.pun.pl
www.sukces.fora.pl
www.nerwica.pun.pl
www.dieta.nethit.pl
www.nerwica.nethit.pl
www.psychoterapia.nethit.pl
Alexis
Wysłany: Czw 21:24, 16 Sie 2007
Temat postu:
RECEPTA ANTYSTRESOWA
---------------------- ----------------
Czasem ściśnie Cię w żołądku, usztywni plecy, załomocze w sercu albo obudzi w środku nocy. Stres dzień po dniu zatruwa każdą komórkę Twojego ciała. Niezauważalnie rujnuje Twój organizm. Depresja, bezsenność, wrzody żołądka, nadciśnienie, a nawet bezpłodność mogą być spowodowane długotrwałym stresem. Czy można temu zapobiec?
Zadbaj o dobry nastrój
----------------------------
Gdy się stresujesz, Twój oddech staje się szybki i płytki. To prowadzi do niedotlenienia całego organizmu, a przede wszystkim mózgu. Jeśli stres się utrzymuje, pojawiają się uczucie osamotnienia, depresja, trudności z pamięcią i koncentracją. To efekt działania kortyzolu, hormonu stresu, którego wysoki poziom blokuje produkcję dopaminy, hormonu odpowiedzialnego za dobre samopoczucie. Dodatkowo długotrwały stres zaburza proces wydzielania estrogenów, żeńskich hormonów płciowych. W efekcie owulacja i miesiączka są nieregularne. Co więcej, możesz mieć nawet trudności z zajściem w ciążę.
Jak pokonać stres?
--------------------
Zafunduj sobie kurację światłem. Kup specjalną lampę, która daje światło 10 000 luksów, jak słońce latem. Poprawi ono produkcję serotoniny, hormonu szczęścia.
Codziennie rano pij szklankę "koktajlu szczęścia": trzy łyżki niesłodzonego kakao, dwie łyżki cukru waniliowego i łyżkę mączki ziemniaczanej wymieszaj z dwoma szklankami mleka. Całość podgrzej na wolnym ogniu, aż składniki się rozpuszczą i mikstura zgęstnieje. Do gorącego koktajlu dodaj dwa pokrojone w plasterki banany i łyżkę płatków migdałowych. Wymieszaj, wystudź i zjedz.
Na stres najlepszy jest seks. Kochajcie się bez pośpiechu. Najlepiej przy spokojnej, rytmicznej muzyce.
Nie poddawaj się we śnie
-------------------------
Kłopoty ze snem pojawiają się niemal zawsze, gdy coś Cię trapi. Śpisz niespokojnie, budzisz się. Skutkiem niewyspania są ciągłe zmęczenie i huśtawka nastrojów. Twój biologiczny zegar sam reguluje cykl snu, produkując melatoninę i serotoninę, hormony odpowiedzialne za zdrowy sen. Stres zaburza proces ich wytwarzania. Jeśli poziom hormonów nie jest dostatecznie wysoki, sen staje się przerywany i płytki. Pojawiają się trudności z zasypianiem, koszmary nocne i poranne zmęczenie. Wysoki poziom hormonów stresu wprowadza organizm w stan gotowości do czuwania i uniemożliwia spokojny sen.
Jak pokonać stres?
-------------------
Gimnastykuj się przynajmniej pół godziny dziennie. Ćwiczenia podwyższają poziom endorfin, naturalnych substancji odprężających i przeciwbólowych. Nie jedz przed snem. Ostatni posiłek najlepiej zjeść przed godziną 18. Pamiętaj, żeby nie zabierać pracy do domu. Rozmyślanie o problemach zawodowych przed snem może zaburzać jego przebieg.
Przed snem wypij herbatkę z melisy. Pozwoli Ci spokojnie usnąć. Niech Twoja sypialnia będzie miejscem przeznaczonym jedynie do odpoczynku i seksu. Najlepiej, byś w sypialni nie trzymał telewizora ani nie pracował w niej.
Zatroszcz się o żołądek
--------------------------
Pieczenie i ssanie w żołądku wcale nie musi oznaczać głodu. Może być reakcją Twojego organizmu na wczorajszą awanturę z ukochanym lub stanie w korku, gdy się spieszysz. Wiele z nas w stresie sięga po coś słodkiego. Po zjedzeniu czekoladowego batonika czujesz nagły przypływ dobrego humoru, ale jest on tylko chwilowy. Nagły wzrost poziomu glukozy we krwi poprawia nastrój. Jednak po kilkunastu minutach poziom cukru gwałtownie spada, powodując ponowne drastyczne obniżenie nastroju. Jeśli słodkie przekąski wejdą Ci w nawyk, pojawią się zbędne wałeczki tłuszczu, a to kolejny powód do zmartwień. Żyjąc w stresie, powinieneś unikać kofeiny, która pobudza centralny układ nerwowy i potęguje uczucie rozdrażnienia. Układ pokarmowy najczulej reaguje na stres, najczęściej rozpychaniem w żołądku, zgagą, zaparciami. Gdy jesteś zrelaksowany, jedzenie pozostaje w żołądku przez około pół godziny, zaś stres drastycznie zaburza trawienie i sprawia, że zalega ono tam 48 godzin. Fermentujące pokarmy mogą powodować biegunkę lub wzdęcia. Stres nasila te dolegliwości. Długotrwałe napięcie może przyczynić się do powstania wrzodów żołądka.
Jak pokonać stres?
----------------------
Codziennie rano wypij szklankę wody o temp. pokojowej. Wyeliminuje zaparcia i uwolni organizm od zatruwających toksyn. Koniecznie jedz o stałych porach. Najlepiej nieduże posiłki cztery, pięć razy dziennie. Jeśli czujesz, że uczucie głodu jest nie do zniesienia, sięgnij po marchewkę, ryżowe pieczywo lub filiżankę zielonej herbaty. Dają uczucie sytości, a nie tuczą.
Jedz świeże warzywa i owoce, szczególnie banany, cebulę, pory i czosnek. Wspomagają odporność organizmu. Pij jogurty, które odbudowują naturalną florę bakteryjną.
Twoja dieta powinna być bogata w magnez. Dlatego pij kakao, jedz orzechy, soję, kaszę gryczaną i sezam. Unikaj alkoholu. Drażni on śluzówkę żołądka, powodując bóle i uczucie pieczenia.
Walcz o odporność
--------------------
Stres zaburza produkcję białych krwinek, odpowiedzialnych za walkę z chorobotwórczymi drobnoustrojami. Gdy trwa długo, Twój organizm przestaje dawać sobie radę. Nie potrafi walczyć jednocześnie z chorobą i stresem. Osłabiony stresem organizm jest bardziej narażony na choroby serca, nowotwory, wylew, cukrzycę czy bezpłodność. Hormony stresu mogą też zwiększać ilość "złego" cholesterolu (LDL) we krwi. Jeśli jest go za dużo, powoduje przyspieszanie odkładania się na ścianach naczyń płytki miażdżycowej, a to zwiększa ryzyko zawałów serca. Długotrwały stres może powodować też zaburzenia krzepnięcia, co prowadzi do powstawania zakrzepów, zaburzeń krążenia i zwiększa ryzyko zatorów tętnicy płucnej oraz udaru mózgu. Nadmierny stres może prowadzić też do nadciśnienia.
Jak pokonać stres?
--------------------
Bierz witaminę C lub wyciąg z pestek grejpfruta. Wspomogą układ odpornościowy.
Ćwicz głębokie oddechy przynajmniej dziesięć minut dziennie. Usiądź wygodnie, z dala od hałasu i staraj się oddychać brzuchem, tak by pracowała przepona. To pozwoli Twojemu organizmowi powrócić choć na chwilę do stanu równowagi.
Nie bagatelizuj sygnałów ostrzegawczych wysyłanych przez Twoje ciało. Objawem przeciążenia stresem może być pojawienie się opryszczki wargowej i innych infekcji.
W Twojej diecie nie może zabraknąć oliwy z oliwek. Zawiera ona dużo przeciwutleniaczy zapobiegających miażdżycy. Unikaj jedzenia tłustych potraw i niezdrowych przekąsek, np. chipsów, które zwiększają ilość "złego" cholesterolu we krwi.
Regularnie ćwicz. Możesz pływać, biegać, jeździć na rowerze. Ruch zwiększy wydolność mięśnia sercowego i poprawi kondycję układu krwionośnego.
Chcesz więcej?
Zapraszamy do naszych forów dyskusyjnych:
www.nerwica.fora.pl
www.fobia.fora.pl
www.logos.nethit.pl/forum
www.psychoterapia.fora.pl
www.psychoterapia.pun.pl
www.sukces.fora.pl
www.nerwica.pun.pl
www.dieta.nethit.pl/forum
www.nerwica.nethit.pl/forum
www.psychoterapia.nethit.pl/forum
Alexis
Wysłany: Pią 8:34, 27 Lip 2007
Temat postu:
Jak wykonywać ćwiczenia relaksacyjne?
Pamiętaj, że samodzielne stosowanie technik relaksacyjnych wskazane jest tylko wtedy, gdy gotowi jesteśmy przyjąć pełną odpowiedzialność za własne przeżycia, emocje i ich konsekwencje w trakcie ćwiczeń.
Każde ćwiczenie można przerwać i nigdy nie należy ich stosować wbrew własnej woli !
Podczas ćwiczeń należy przyjąć wygodną pozycję - np. siedząc na wygodnej kanapie, w fotelu lub leżąc na podłodze. Ważne jest zapewnienie sobie poczucia spokoju i bezpieczeństwa w czasie ćwiczeń. Aby zagłębić się "w siebie" konieczne jest pewne "odcięcie" od świata zewnętrznego - tak aby nie przeszkodził nam telefon, czy dzwonek do drzwi. Ułożenie się na łóżku nie jest najlepszym wyborem, gdyż grozi zaśnięciem w trakcie relaksu ...
Aby osiągnąć pozytywne efekty ćwiczeń należy:
- jasno i w pozytywny sposób określić cel
- wierzyć w osiągnięcie pozytywnego rezultatu
- wykorzystywać w trakcie pracy mocne strony swojej osoby
- przeżywać radość z każdego nawet małego kroczku naprzód
- dokładnie i ze wszystkimi detalami wyobrażać sobie wynik, który osiągniemy.
Album 2x VCD/DVD - Ćwiczenia relaksacyjne i autogenne
1. Relaks progresywny Jacobsona + Trening autogenny Schultza
Pełne wersje 2 ćwiczeń do praktycznego wykonywania w warunkach domowych i klubowych.
Opracowanie i wykonanie: Władysław Pitak, muzykoterapeuta i logopeda medialny.
Nagrania wykonano w Jaskiniach Solno-Jodowych "Galos" w Kudowie i Lądku Zdroju w 2004 r.
2. Jak radzić sobie ze stresem + omówienie technik relaksacyjnych
Wykład, prezentacja i omówienie w wyk. Władysława Pitaka podczas Ogólnopolskich Warsztatów dla Dziennikarzy - Niepołomice 2004).
Z wykładu i prezentacji dowiesz się, że: "
relaksacja Jacobsona
polega na wykonywaniu określonych, celowych ruchów rękami, nogami, tułowiem i twarzą, po to, aby napinać i rozluźniać określone grupy mięśni organizmu. Napinanie i rozluźnianie służy najpierw wyuczeniu zdawania sobie sprawy z różnicy wrażeń płynących z mięśnia napiętego i rozluźnionego.
Systematyczne ćwiczenia uczą także nawyku rozluźniania własnych mięśni. Uczenie się relaksu jest podobne do uczenia się jazdy na nartach czy pływania.
Z treningu płyną określone korzyści.
Oto niektóre z nich:
- przyjemne doznania i poprawa samopoczucia,
- wzmocnienie zaufania do siebie,
- zmniejszenie nadciśnienia i poprawa pracy serca,
- lepsza praca żołądka i jelit,
- działanie profilaktyczne przeciw wrzodom i kłopotom trawiennym,
- zmniejszenie nerwowości, rozwój wyobraźni i procesów myślenia.
Nazwa
trening autogenny
Schultza pochodzi od greckiego słowa "autos"- sam i "genos"- początek, pochodzenie, ród. Autogenny znaczy więc: ćwiczący własne EGO.
Różnica między stanem hipnotycznym a autogennym polega na tym, że w pierwszym przypadku człowiek znajduje się pod wpływem działania hipnotyzera, a w autogenii - pod wpływem samego siebie.
Trening Schultza ma bardzo szerokie zastosowanie w leczeniu wspomagającym przy różnego rodzaju neurozach i zaburzeniach psychosomatycznych, dolegliwościach hormonalnych, w neurologii, foniatrii, położnictwie, stomatologii i przy drobnych zabiegach chirurgicznych.
Metoda sprawdziła się w wielu dziedzinach , m.in. w poradniach wychowawczych i małżeńskich, w sporcie (przed startem) i sztuce aktorskiej i publicznych wystąpieniach (przy opanowywaniu tremy przed występami).
Obiektywne badania kliniczne (EEG, EKG) dowodzą, że metoda ta wpływa na łagodzenie, a nierzadko usuwa m.in. takie objawy chorobowe:
- nerwicowy częstoskurcz serca i nerwowe połykanie powietrza,
- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy,
- dławica sercowa (połączona ze stanami lękowymi),
- dusznica oskrzelowa,
- nerwice narządowe (dyskinezje dróg żółciowych, spastyczne stany jelit, zaparcie),
- męczliwość, migrena i moczenie nocne,
- naczynioruchowe bóle głowy,
- nadciśnienie tętnicze,
- nadczynność tarczycy,
- pokrzywka i świąd nerwicowy,
- ruchy przymusowe (tiki) i wymioty psychogenne,
- wegetatywne zaburzenia krążenia i przewodu pokarmowego.
#
Koszt albumu 2xDVD = 40 zł.+ 5 zł (koszty pocztowe) = 45,- zł z przedpłatą na konto:
Władysław Pitak , 75-900 Koszalin-Kretomino, ul. Pieczarek 4 ,
Konto nr 51 1020 2791 0000 7102 0048 6860
rodzaj wpłaty: album 2xVCD
Wysyłka odbywa się w terminie 3 dni po otrzymaniu potwierdzenia z banku o wpłynięciu w/w kwoty na konto.
~~~~~~~~~~~~
Zakup z płatnością przy odbiorze przesyłki powoduje dodanie do kwoty 40,- zł kosztów pocztowych w wys. 10,- zł (razem 50 zł)
Uwaga:
wpłata na konto powinna być potwierdzona zamówieniem mailowym (biuro@logos.dt.pl) lub telefonicznym (094-340-60-06) z podaniem tytułu zamówionego nagrania, nazwiska odbiorcy i jego adresu.
Zapraszamy
wojtuś
Wysłany: Wto 15:33, 27 Lut 2007
Temat postu:
Fevarin dobrze i silnie usuwa lęki , bierz długofalowo....
dodaj dlugofalowa profesjonalną psychoterapie,
i napewno bedzie dobrze.
Verbum-
Wysłany: Śro 11:05, 06 Gru 2006
Temat postu:
Jedynym rozsądnym lekarstwem jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Zacznijcie od ćwiczen relaksująco-koncentrujących. Usuwają lęk i pomagają wejrzeć w siebie z dystansu. To na początek, a potem trochę pracy nad sobą i ... samo zdrowie.
Megangtt
Wysłany: Wto 18:59, 25 Lip 2006
Temat postu:
Nice job! Visit my sites too:
http://nerwica.fora.pl
Anitavga
Wysłany: Wto 9:06, 25 Lip 2006
Temat postu:
Hi! Nice to meet u people!
http://sukces.fora.pl
Marieqes
Wysłany: Wto 0:34, 25 Lip 2006
Temat postu:
What's up body! Yea yea, good stuff bro! No shit!
http://wesele.fora.pl
Tomepv
Wysłany: Pon 0:36, 24 Lip 2006
Temat postu:
Hi dude! Cool site, good job!
http://forum.e-wschowa.pl
Jerryevr
Wysłany: Nie 8:13, 23 Lip 2006
Temat postu:
Hi! Really cool site, thanks!
http://muzykodrama.webpark.pl
http://caritas.webpark.pl
Wendyczk
Wysłany: Nie 2:14, 23 Lip 2006
Temat postu:
Good job guys! Very nice site!
http://dykcja.webpark.pl
http://mooszelka.wizytowka.pl
(videofilmowanie w Koszalinie)
http://video-lux.wizytowka.pl
-------"----------
Randylvm
Wysłany: Sob 17:00, 22 Lip 2006
Temat postu:
Hi people! We just opened our cool site same like this:
http://dykcja.webpark.pl
http://mooszelka.wizytowka.pl
(videofilmowanie w Koszalinie)
http://video-lux.wizytowka.pl
( -------"----------)
płyta dvd z ćwiczeniami oddechowymi pn. PRANAJAMA
Pokaz w wykonaniu hinduskiego lekarza Raviego Javalgekara,
w opracowaniu polskiego muzykoterapeuty Władysława Pitaka.
Produkcja: LOGOS - Koszalin
Szczegółowe informacje i zamówienia:
biuro@logos.dt.pl
GŁOWA DO GÓRY - BĘDZIE DOBRZE
Chodź na stronę:
http://www.logos.dt.pl/oferty
Wyattgad
Wysłany: Pią 20:42, 21 Lip 2006
Temat postu:
Hi people! We just opened our cool site same like this:
http://dykcja.webpark.pl
http://mooszelka.wizytowka.pl
http://video-lux.wizytowka.pl
Rileyhgx
Wysłany: Czw 5:36, 20 Lip 2006
Temat postu:
Very good site! Thank u!
http://dykcja.webpark.pl
http://mooszelka.wizytowka.pl
http://video-lux.wizytowka.pl
Gość
Wysłany: Sob 9:03, 08 Lip 2006
Temat postu: Re: Chciałbym pogadać -Fevarin
del- napisał:
mile widziane osoby ktore braly Fevarin na zaburzenia lękowe..
bo akurat to biore
JA ten lek stosuje juz drugi raz z kolei w swoim zyciu. I jest ok. Moge powiedzec więcej ,bo wiele przeszłam.
sbrambor@wp.pl
anna-
Wysłany: Pon 17:34, 15 Sie 2005
Temat postu:
Nie pamiętam dokładnie dawki ale nie była duża, brałam lek przed snem, bo nie niepokoiłam się objawami. Pozdrawiam Lepiej być bez leków, ale czasami niestety tylko leki pomagają. Od jutra będę poza zasięgiem internetu, wyjeżdżam na Mazury. Do usłyszenia za dwa tygodnie. Pozdrawiam Anka
del-
Wysłany: Pon 17:33, 15 Sie 2005
Temat postu:
tzn powiem Ci tak mi leki juz nie sa bardzo potrzebne
zmienia sie moje zycie i sam pracuje nad soba
ale mam czasem gorsze dni i wlasnie nie chce takich miec i powiem Ci ze Fevarin dziala juz rzadko mam takie dni a toleruje go bardzo dobrze..nie wymiotowalem tylko czasami bole glowy i sennosc spotegowana przez pogode
a jaka dawke bralas ?
i wieczorem czy tuz przed snem?
anna-
Wysłany: Pon 17:32, 15 Sie 2005
Temat postu: Chciałbym pogadać - Fevarin
Brałam Fevarin przez prawie rok. Na początku było ciężko, silne nudności, wymioty. Na kilka dni znalazłam się w szpitalu i dostawałam kroplówkę i inny lek w zastrzyku, aby nie wymiotować. Po ok. 4-5 dniach było lepiej. Lek nie usunął lęków( mam nerwicę lękowo- depresyjną). Pojawiło się uczucie ogromnej wesołości. Czułam się jakbym wypiła na prawdę dużo alkoholu. Utyłam 3 kg.Lekarz zamienił mi go na Effectin, który wspaniale zniwelował lęk ale zaczęłam tyć. 7 kg przez 2 lata. Prawie nic nie jadłam i codziennie ćwiczyłam na siłowni 2 - 2,5 godziny. Siłownia pomogła mi w miarę utrzymać wagę. Ale trening był bardzo ciężki. Słyszałam, że Fevarin jest bardzo dobry opinie znanych lekarzy i psychiatrów i neurologów. Mam nadzieję, że Ci pomoże. Z każdym dniem jest lepiej objawy uboczne zniknęły bardzo szybko(nudności, wymioty)). Potem już było Ok.Pozdrawiam Cię serdecznie.
@@@@@@@@@@@
.
Cytat:
Koszalin
LOGOTERAPIA NERWIC
TERAPIA WAD I ZABURZEŃ MOWY
PRZYWRACANIE SENSU ŻYCIA
telefony: 94-340-60-06; 600-809-254
e-mail:
logos@logos.pomorze.pl
www.logos.pomorze.pl
del-
Wysłany: Pon 17:31, 15 Sie 2005
Temat postu: Chciałbym pogadać -Fevarin
mile widziane osoby ktore braly Fevarin na zaburzenia lękowe..
bo akurat to biore
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin