Psychoterapia nerwic, fobii i depresji
NIE ODCHODŹ - POMÓŻ SOBIE I INNYM
FAQ
Szukaj
Użytkownicy
Grupy
Galerie
Rejestracja
Profil
Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości
Zaloguj
Forum Psychoterapia nerwic, fobii i depresji Strona Główna
->
Dla pokrzywdzonych przez prawo i medyków
Napisz odpowiedź
Użytkownik
Temat
Treść wiadomości
Emotikony
Więcej Ikon
Kolor:
Domyślny
Ciemnoczerwony
Czerwony
Pomarańćzowy
Brązowy
Żółty
Zielony
Oliwkowy
Błękitny
Niebieski
Ciemnoniebieski
Purpurowy
Fioletowy
Biały
Czarny
Rozmiar:
Minimalny
Mały
Normalny
Duży
Ogromny
Zamknij Tagi
Opcje
HTML:
TAK
BBCode
:
TAK
Uśmieszki:
TAK
Wyłącz HTML w tym poście
Wyłącz BBCode w tym poście
Wyłącz Uśmieszki w tym poście
Kod potwierdzający: *
Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Skocz do:
Wybierz forum
----------------
Rekomendacje, komunikaty i zaproszenia
Nerwice, depresje, urazy psychiczne
Fobie i myśli natrętne
Anoreksja, bulimia, zdrowe żywienie
Nerwice dziecięce, depresje, fobie szkolne
Wady i zaburzenia mowy, czytania i pisania
Logoterapia, muzykoterapia, terapie naturalne
Farmakoterapia- wskazania i przeciwskazania
Dla pokrzywdzonych przez prawo i medyków
Przegląd tematu
Autor
Wiadomość
salezy
Wysłany: Sob 17:01, 25 Kwi 2009
Temat postu: Odrabianie zaległości z historii zbrodni katyńskiej
Odrabianie zaległości z historii zbrodni katyńskiej
OŚWIĘCIM.
Dla młodych ludzi to była lekcja historii, jakiej nie można znaleźć w szkolnym podręczniku- Jest to odrabianie zaległości z historii zbrodni katyńskiej, która była zakłamywana przez pół wieku. Chcemy powiedzieć młodym ludziom, że ci którzy zginęli w miejscach kaźni na Wschodzie, to byli nie tylko wojskowi i policjanci. To był również kwiat polskiej inteligencji - mówi Zbigniew Siekański ze Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej w Krakowie, którego ojciec zamordowany został w Charkowie, w cywilu był nauczycielem.
Wśród pomordowanych obok kadry oficerskiej byli zmobilizowani na czas wojny m.in.: lekarze, inżynierowie, prawnicy, literaci.
O losach swojego ojca, który był więziony w Ostaszkowie, a zginął w Twerze opowiadała wczoraj młodzieży w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego w Oświęcimiu również Michalina Białecka. Swoją historię przedstawiła Danuta Trylska-Siekańska. - Ja razem z rodziną zostałam wywieziona do Kazachstanu w II wywózce z Kresów Wschodnich. Z reguły wyglądało to tak, że ojcowie byli uwięzieni, a reszta rodziny wywieziona w pierwszej wywózce na Syberię, a drugiej do Kazachastanu - opowiada pani Danuta.
Synowie i córki pomordowanych na Wschodzie za swoją powinność uważają przekazywanie następnym pokoleniom wiedzy, o tym, co było zakłamane przez pół wieku. Dla młodych ludzi z kolei są to lekcje historii, jakich nie znajdą w szkolnym podręczniku.
- Uczyliśmy się o Katyniu w szkole, ale wcześniej już dziadek opowiadał mi o tej zbrodni. Mówił, że długo po II wojnie światowej nie można było głośno mówić, o tym, jak było naprawdę - mówi Tomasz Piątek z II klasy technikum w Zespole Szkół Towarzystwa Salezjańskiego.
Razem ze swoimi kolegami Michałem Michalcem i Piotrem Stachurą uważają, że o historii zbrodni na Polakach na Wschodzie powinno się mówić więcej nie tylko przy okazji kolejnych rocznic.
Spotkanie z młodzieżą salezjańską było częścią uroczystości z okazji 69. rocznicy wojennej zbrodni ludobójstwa na polskich jeńcach w Charkowie, Katyniu, Miednoje i innych miejscach kaźni.
Ich organizatorami byli: Stowarzyszenie Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej - Koło w Oświęcimiu, Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, Parafia Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, Zakład Salezjański im. Ks. Bosko w Oświęcimiu, Urząd Miasta w Oświęcimiu. Po spotkaniu w kościele WNMP odprawiona została msza św. w intencji ofiar "Zbrodni Katyńskich". Uroczystości odbyły się po raz dziesiąty - dodaje Karol Ptaszkowski, jeden z organizatorów.
(BK)
fora.pl
- załóż własne forum dyskusyjne za darmo
Powered by
phpBB
© 2001, 2005 phpBB Group
Regulamin